Dünyanın En Çok Para Harcanan Filmleri

Dünyanın En Çok Para Harcanan Filmleri

  24 Ağustos 2020

  109 Okunma

Şimdiye Kadar Çekilmiş En Yüksek Bütçeli 10 Hollywood Filmini sizler için analiz ettik. Dünya'nın en yüksek gelirli filmleri hangileri diyorsanız aşağıda yer alıyor.

10- Spectre – 245 Milyon Dolar

2015 yılında çekilen ve imdb puanı 6.8 olan Spectre, James Bond filmlerinden hatırlayacağımız Daniel Craig yer aldığı 245 milyon dolara çekilmiş muazzam bir aksiyon, macera ve gerilim filmidir.

9- Batman ve Superman: Adaletin Şafağı – 250 Milyon Dolar

Bir filmde hem Batman’ı hemde Superman’ı görmek elbette maliyetli olsa gerek. Batman ile Superman’in savaşını konu alan film için ayrılan bütçe 250 milyon dolar olarak karşımıza geliyor. Batman v Superman Adaletin Şafağı filmini sitemizden izleyebilirsiniz.

8- Hobbit: Beş Ordunun Savaşı – 250 Milyon Dolar

Yüzüklerin efendisinden bildiğimiz Hobbit için çekilen multi savaş içerikli Beş Ordunun savaşını konu alan ve 250 milyon dolar gibi dev bütçe ayrıla fantastik savaş filmidir. Serinin üçüncü filmi ve son filmi olarakta Filmilla adresimizden Hobbit 3 – Hobbit Beş Ordunun Savaşı izleyebilirsiniz.

7- Harry Potter: Melez Prens – 250 Milyon Dolar

İngiliz yazarın çok satan kitabının beyazperdeye uyarlaması olarak ve serinin altıncı filmi olan Harry Potter Melez Prens, serinin en çok bütçe ayrılan filmi olarakta karşımıza çıkıyor. Tüm Harry Potter Serisini izlemek için Filmilla adresimizi kullanabilirsiniz.

6- Örümcek Adam 3 – 258 Milyon Dolar

İlk çekilen Örümcek Adam filminin en çok bütçe ve o zamanların gelmiş geçmiş en çok bütçe ile çekilen filmi olarak karşımıza çıkıyor. Filmilla adresinden Örümcek Adam 3 – Spider Man 3 filmini izleyebilirsiniz.

5- Karmakarışık – 260 Milyon Dolar

Animasyon filmi olarak karşımıza gelen Spectra tüm zamanların en çok bütçe ayrılan animasyon filmi olarak tarihe geçiyor. Geçmişte gördüğümüz tüm görsel efektleri bir kenara atıp ben buradayım diyen film yediden yetmişe herkesin izleyebileceği bir film olup izleyicilerini büyülüyor.

4- John Carter: İki Dünya Arasında – 264 Milyon Dolar

Bilim Kurguya çok farklı bir gözle baktığımız bu gördüğümüz görsel efektlerin çok ötesine geçen John Carter İki Dünya arasında vermiş olduğu hazla izleyenleri büyülüyor. 264 Milyon gibi dev bir bütçe ile çekilen film izleyicilerinden tam not aldı.

3- Yenilmezler: Ultron Çağı 280 Milyon Dolar

Yenilmezler serisinin ikinci filminde Tony Stark’ın yapay zekasına sızan Ultron ele geçirdiği bilgilerle ortalığı kasıp kavurmuştu. Hidranın da yer altında ki savaşçı askerlerine ulaşarak büyük bir savaş başlatan Ultron nefesleri kesecek bir Yenilmezler serisine imzasını atmıştı. Filmilla adresinden Yenilmezler 2 Ultron Çağı 1080p Türkçe Altyazı & Dublaj seçeneklerini kullanarak izleyebilirsiniz.

2- Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu 300 Milyon Dolar

Serinin üçüncü filminde yine benzer bir bütçe ayrılan Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu ayrılan bütçesiyle dudak uçuklatıyor. Kaptan Jack Sparrow ve onun gözü dönmüş denizcilerinin filmi Dünya’nın sonunda ki gençlik ve ölümsüzlük pınarını aramalarıyla biliniyor. Filmilla adresinden 1080p kalitede Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu izleyebilirsiniz.

1- Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde 380 Milyon Dolar

Günümüz 2020’sinde bile henüz 380 milyon doları geçebilen bir film için ayrılan en yüksek bütçeye sahip Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde filminin gişesi ise 1,046 milyar dolar olarak kayıtlara geçmiştir. Ayrıca filmilla adresinden izlemek isterseniz Karayip Korsanları 4 Gizemli Denizlerde 1080p kaliteside izleyebilirsiniz.

Yorum Alanı
SON EKLENEN HABERLER
POPÜLER HABERLER
yeni diziler mi keşfetmek istiyorsun? günden güne yenilenen dizi arvişimize göz atabilir. yeni diziler keşfedebilirsin.